Profilaktyka, Świadomy pacjent

Czysty dom dla zdrowia

14 LISTOPADA, 2020


Czysty dom ma mnóstwo zalet. Chyba nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Poza koniecznością dbania o zdrowie i dobre samopoczucie istnieją również inne korzyści związane z utrzymaniem domu w czystości. Mnóstwo obowiązków, łączenie pracy zawodowej ze zdrowym gotowaniem i prowadzeniem domu sprawia, że utrzymywanie porządku w domu bywa trudne. W jaki sposób zapewnić w swych czterech ścianach higieniczną czystość? Z pomocą przychodzi zaawansowana technologia czyszczenia parowego. 

Metoda czyszczenia parowego do końca ubiegłego wieku wykorzystywana była z powodzeniem w przemyśle i w zastosowaniach profesjonalnych. Firma Kärcher stworzyła produty służące czyszczeniu parowemu do użytku domowego. Parownice Kärcher nie mają sobie równych. I to z kilku powodów. Po pierwsze ich bakteriobójcza skuteczność została potwierdzona naukowo. Po drugie, w odróżnieniu od obecnych na rynku mopów parowych parownica Kärcher może czyścić nie tylko podłogi. Również armaturę kuchenną i łazienkową, kabiny prysznicowe, wanny, sanitariaty, piekarniki, blaty, płyty grzewcze, kafelki na ścianach i tak dalej. Słowem, jest to urządzenie, które poradzi sobie z bakteriami i brudem na wszelkich wodoodpornych powierzchniach w domu.

Idealna czystość bez chemii

Jak wiadomo czyszczenie z użyciem środków chemicznych nigdy nie jest do końca bezpieczne. Ich pozostałości mogą wywoływać alergię u domowników. A gdy w naszych czterech ścianach grasują mali rozrabiacy, to wówczas najlepiej i najbezpieczniej dla nich jest stosować metody czyszczenia niewymagające użycia szkodliwej chemii. Takim rozwiązaniem jest parownica. Proces czyszczenia polega tylko i wyłącznie na działaniu gorącej pary wodnej. Jej cząsteczki wnikają między brud a czyszczoną powierzchnię i odspajają go bez trudu. Co ważne działanie wysokiej temperatury pozwala pozbyć się bakterii i są na to dowody naukowe. Firma Kärcher potwierdziła w badaniach laboratoryjnych skuteczność swych parownic.


Badanie wykazało, iż parownica Kärcher zabija bakterie najczęściej występujące w domu. Skuteczność urządzenia oceniono w tym badaniu na 99,99%. Oznacza to, ni mniej ni więcej tyle, że korzystając z parownicy zapewniasz higieniczne, zdrowe otoczenie dla siebie i swoich bliskich. Są skuteczne także w eliminacji wirusów nieodpornych na działanie wysokich temperatur, do jakich zalicza się koronawirus.
Parownice znajdują zastosowanie w każdym domu, bo mnóstwo w nich twardych powierzchni wodoodpornych, które tradycyjnie sprzątane są czyste tylko powierzchownie! Stosuje się je do czyszczenia twardych posadzek (kamień, lastrico etc.), armatury kuchennej i łazienkowej, fliz, okapów, płyt grzejnych, luster i okien. Co ciekawe z pomocą parownicy doposażonej w specjalne dysze można zdzierać stare tapety, odświeżać dywany czy czyścić fugi.


Para jest jednym z najbardziej higienicznych i skutecznych mediów czyszczących – usuwa nawet najbardziej uporczywe cząstki brudu, penetrując całą czyszczoną powierzchnię, w tym wąskie szczeliny i pory materiału. Para opuszczająca dyszę ma temperaturę blisko 100 ºC. Brud nagrzewa się szybciej niż powierzchnia, do której przylega. Ta różnica temperatur sprawia, że cząsteczki brudu rozszerzają się mocniej niż powierzchnia, a to powoduje niemal samoczynne odspajanie się brudu.  Warto w kwestii czystości i czyszczenia zaufać ekspertowi. 

Porządki pełną parą, czyli wszystko co chcesz wiedzieć o czyszczeniu parowym

Parownica działa tak jak odkurzacz:
Zasada działania tych urządzeń jest zupełnie inna. Odkurzacz wciąga zabrudzenia luźne, a parownica emituje gorącą parę wodną pod wysokim ciśnieniem i w ten sposób rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia przywierające do powierzchni.

Parownica zabija bakterie: 
Według badań Instytutu Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn parownice są wysoce skuteczne w usuwaniu najpopularniejszych domowych bakterii, czyli pałeczek gram – ujemnych w tym Salmonelli i bakterii coli, a także bakterii  gronkowca złocistego i bakterii paciorkowca jelitowego. Skuteczność parownicy Kärcher oceniono w tym badaniu na 99,99%.

Parownica wymaga stosowania detergentów:
Parownica czyści bez środków chemicznych, samą parą wodną pod ciśnieniem. Dlatego jest tak wskazana dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla alergików w każdym wieku. To doskonały produkt dla wszystkich ceniących zdrowy, a przy tym ekologiczny styl życia.

Parownica ma bardzo wiele zastosowań:
Parownice Kärcher o zróżnicowanym wyposażeniu w zależności od modelu można jeszcze dodatkowo uzupełniać w kolejne akcesoria, pozwalające rozszerzyć zakres zastosowań urządzenia. Co ciekawe – z użyciem parownicy usuwanie starych tapet nie jest już wyczerpującym zajęciem, a można nią także odświeżyć ubrania wprost na wieszaku.

Parownicą nie wyczyścisz podłóg:
Wszystko zależy od… podłogi, bowiem parownicą można czyścić każdą wodoodporną powierzchnię. Parownicą można czyścić nawet panele podłogowe, trzeba jednak przestrzegać kilku zasad: trzeba pracować szybkimi ruchami, a przepływ pary ustawić na niskim poziomie (to zapobiega nadmiernemu namoczeniu podłogi). Nie zaleca się jednak czyszczenia parownicą drewnianych podłóg olejowanych.

Parownice są proste w obsłudze:
Parownice Kärcher z nowej linii SC Easy Fix zapewniają pełen komfort obsługi dzięki technologii, która pozwala sprzątać bez kontaktu z brudem! Są także w pełni bezpieczne dla wszystkich domowników – dzięki blokadzie bezpieczeństwa nie ma ryzyka nieopatrznego uruchomienia urządzenia, także przez dzieci.

Mycie parą jest drogie:
Do czyszczenia parowego korzystamy jedynie z wody z kranu (nie wolno używać wody destylowanej) – jest to zatem najbardziej ekonomiczna metoda czyszczenia. Żadnych wydatków na detergenty!

 


[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="0"]

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Pin It on Pinterest