Dziecko, Profilaktyka

Jak właściwie zadbać o czystość maluchów?

30 MAJA 2021


Skóra dziecka różni się znacznie od skóry dorosłego i wymaga innego traktowania. Jednym z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych dla niemowląt i dzieci są nawilżane chusteczki. To na co rodzic powinien zwrócić uwagę to skład produktu, by spełniał swoją rolę higieniczną a jednocześnie nie powodował podrażnień.

Czy to możliwe, aby chusteczki nawilżane z bardzo krótkim składem skutecznie i bezpiecznie oczyszczały skórę najmłodszych?

Powyższe pytanie to jedno z częściej pojawiających się pytań w temacie chusteczek nawilżanych. Skąd się ono bierze? Za pewne z faktu, że obecnie chusteczki nawilżane mają powiedzmy to otwarcie „złą sławę”. A wszystko to za sprawą masy produktów, które w swoim składzie niejednokrotnie zawierają podrażniające, uczulające i wysuszające substancje. Rodzice po ich użyciu zauważają, że skóra maluchów potrafi być zaczerwieniona, sucha, a także pojawiają się na niej swędzące wysypki. Ale nie musi tak być. Jeśli przed zakupem sprawdzisz kompozycję chusteczek oraz wybierzesz te z maksymalnie krótkim i prostym składem, masz ogromną szansę na sukces. Tym sukcesem będzie Twój komfort oraz bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Z powyższych powodów od kilku już lat polecane są rodzicom chusteczki na bazie wody. Są one obecnie najlepszym wyborem oraz idealnym kompromisem pomiędzy myciem pupy dziecka pod kranem, używaniem wacików z wodą a stosowaniem niewodnych chusteczek nawilżanych.

 

Jakie chusteczki wybrała Matka Aptekarka?

Wybrałam chusteczki nawilżane, które mają tylko dwa składniki. Oryginalne, pierwsze na rynku, z możliwie najkrótszą kompozycją. Zawierają tylko wodę i kroplę ekstraktu z pestek grejpfruta. Są niezwykle delikatne i skutecznie oczyszczają nawet najbardziej wrażliwą skórę najmłodszych. Ale to nie wszystko. Poza tymi ewidentnymi zaletami jest jeszcze jedna, o której niewiele osób wie. Mam tu na myśli jakość wody użytej do produkcji chusteczek. Ten bardzo istotny parametr odgrywa kluczową rolę i to dzięki niemu te chusteczki wyróżniają się na tle innych.

 

Wpływ twardości wody na zdrowie skóry

Twarda woda (zawierająca większe stężenie magnezu i wapnia) może być bardziej odpowiednia do spożycia przez ludzi niż miękka, ponieważ ma lepszy smak.  Z kolei zamieszkanie na obszarze z takim rodzajem wody wiąże się z problemami skórnymi. Twarda woda zawiera więcej minerałów, a to może wpływać na powstawanie AZS i egzemy, gdyż uszkadza naturalną warstwę hydro-lipidową skóry. Natomiast miękka woda, która zawiera więcej sodu niż wapnia i magnezu, ułatwia skuteczne sprzątanie oraz korzystniej wpływa na stan skóry.

 

Woda wodzie nierówna

Jakie mamy rodzaje wody i czym one się różnią? Surowa woda to woda pochodząca z naturalnych źródeł, która nie została uzdatniona. Może zawierać rozpuszczone sole i minerały, drobnoustroje, zanieczyszczenia i nierozpuszczalne materiały, takie jak piasek, żwir i kamienie. Woda jest uzdatniana w celu usunięcia wszelkich szkodliwych składników, zanim zostanie wprowadzona do sieci publicznej. Zanieczyszczenia, które mogą znajdować się w wodzie nieuzdatnionej, to m.in.: mikroorganizmy – wirusy i bakterie, nieorganiczne zanieczyszczenia – sole i metale, organiczne substancje chemiczne z procesów przemysłowych – pestycydy i herbicydy.

Jakość wody wodociągowej różni się w zależności od kraju. Są miejsca, w których woda z kranu jest powszechnie uważana za bezpieczną do picia, a są też takie, gdzie absolutnie nie powinno się jej pić. Warto też zauważyć, że woda wodociągowa, którą uznaje się za zdatną do picia, może zawierać niektóre związki chemiczne, np. ołów, miedź, chlor, fluor, cynk i nikiel. Uważa się, że stosowanie wody z kranu może powodować wysuszenie skóry.

Przyjęło się, że gotowanie wody to jeden z najskuteczniejszych sposobów eliminacji zanieczyszczeń. Jednak, pomimo że usuwa drobnoustroje, nie neutralizuje wszystkich nieczystości. Pozostawać mogą np. pierwiastki śladowe czy chemiczne toksyny. Lekko ciepła, przegotowana woda oraz waciki (płatki) kosmetyczne są często stosowane jako skuteczny sposób na oczyszczanie skóry noworodków i małych niemowląt. Jednak przegotowana woda to nie to samo co sterylna woda do celów medycznych. Jałowa woda do celów medycznych została poddana obróbce, która pozostawia ją czystą, wolną od ciał gorączkotwórczych i wszelkich zanieczyszczeń. Może być ona podawana dożylnie pacjentom.

I na końcu woda krystaliczna, bez skazy. Woda ultra czysta to inaczej woda o wysokiej czystości. Oczyszcza się ją zgodnie z bardzo rygorystycznymi specyfikacjami. Woda ultra czysta to termin, który oznacza, że ​​woda jest uzdatniana do najwyższego poziomu czystości dla wszystkich rodzajów zanieczyszczeń.

 

Woda w chusteczkach nawilżanych z najprostszym składem

Produkcję chusteczek w oparciu o ultra czystą wodę prowadzi się w sterylnych pomieszczeniach przy użyciu unikalnej technologii oczyszczania. Woda przechodzi przez siedmioetapowy proces oczyszczania, który wykorzystuje szereg filtrów do usuwania zanieczyszczeń, zmiękczania i oczyszczania wody. Takie postępowanie sprawia, że ​​woda jest znacznie czystsza niż schłodzona przegotowana woda.

Napięcie powierzchniowe wody to czynnik, który wpływa na właściwe oczyszczenie skóry dziecka z wszelkich zanieczyszczeń. Jednak jest ono zbyt duże w wodzie z kranu czy przegotowanej, aby dosięgnąć brudu osadzonego głęboko w porach. Woda w chusteczkach na bazie ultra czystej wody, dzięki unikatowej technologii 7-etapowego oczyszczania obniża poziom napięcia powierzchniowego wody. W ten sposób dociera ona do najmniejszych zakamarków i skuteczniej oczyszcza. Dzięki tej technologii otrzymuje się wyjątkowy produkt. Chusteczki na bazie ultra czystej wody skutecznie oczyszczają skórę, bez konieczności stosowania kilku dodatkowych składników myjących. W ten sposób prosta, krótka kompozycja, składająca się z 99,9% ultra czystej wody oraz kropli ekstraktu z pestek grejpfruta, umożliwia prawidłową, skuteczną i bezpieczną pielęgnację skóry noworodków, niemowląt oraz małych i starszych dzieci.

 


[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="0"]

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Pin It on Pinterest