Neurologia

Dokarmianie i synchronizacja mózgu energią światła SLI

6 CZERWCA 2021


Żyjemy w dobie stresu epoki cyfrowej oraz wszechogarniającej pandemii. Nasze wyczerpane mózgi, przetwarzające pod presją czasu miliony informacji, mają problemy z synchronizacją i regeneracją. Czas pandemii, izolacja, niepewność jutra wywołuje niekorzystne stany psychiczne. Dotyka nas  brak koncentracji, długotrwały stres, lęk, depresja, trauma, PTSD. Praca w trybie on-line, nieustanne telefony oraz nasza aktywność w mediach społecznościowych zakłócają nasz rytm dobowy i niszczą naturalny poziom melatoniny oraz komórki nerwowe. 

Jak odciążyć nasze przebodźcowane mózgi i przywracać je do stanu równowagi?

Z pomocą przychodzi nam światło SLI zaprogramowane w opatentowanym urządzeniu medycznym MNEMOSLINE® wybitnego włoskiego profesora. To nowy sposób dbania o kondycję mózgu i stymulacja do odnowy mózgu na zasadach fotobiomodulacji.

Metoda MNEMOSLINE® jest owocem 50-letniej pracy zespołu włoskiego Profesora Neurologa, Neurochirurga Francesco Ferro Milone, który wraz z zespołem prowadził wieloletnie badania nad osobami chorymi na Alzheimera i depresję, m.in. w Państwowym Instytucie Alzheimera w Vicenzy. Wyniki badań zostały zebrane w ponad 110 publikacjach naukowych i 890 cytatach. Opatentowana metoda opiera się na wykorzystaniu zasad neurorehabilitacji i synaptycznej plastyczności mózgu. Należy dodać, że wynalazca MNEMOSLINE® od ponad pół wieku skanuje mózg i jest światowym ekspertem w dziedzinie elektroencefalografii. Badania naukowe potwierdzają działanie metody MNEMOSLINE® na rehabilitację i ochronę pamięci, koncentrację, depresję, bezsenność i stres oraz poprawę humoru.

 

Czym jest urządzenie medyczne MNEMOSLINE®?

MNEMOSLINE® jest opatentowanym urządzeniem medycznym, które generując impulsy leczniczymi diodami LED, wprowadza mózg w stan alfa.  Ten Neuro Stymulator Mózgu światłem SLI w formie okularów, stymuluje do odbudowy sieć neuronów i ich połączenia synaptyczne za pomocą pulsacyjnego światła SLI – Stimolazione Luminoza Intermittente, na linii oko-mózg. Wykorzystuje ważny aspekt stymulacji wizualnej w pracy mózgu, która jest istotna w syntezie białka BDNF. Białko to jest niezbędne dla wzrostu i różnicowania neuronów oraz synaps.

Pierwotnie urządzenie MNEMOSLINE® zostało zaprojektowane głównie z myślą o problemach związanych z utratą pamięci u osób po 60. roku życia, chorych na Alzheimera. Składało się z kasku EEG i urządzenia indywidualnie kalibrowanego przez lekarza neurologa. Badania naukowe pokazały jednak szersze spektrum działania i przyczyniły się do powstania kolejnych edycji opatentowanego urządzenia MNEMOSLINE®2020, które jest wyposażone w mikrokomputer z oprogramowaniem z takim systemem światła pulsacyjnego SLI, z którego może korzystać 99% populacji.

 

Efekty kuracji MNEMOSLINE®

Badania nad tą metodą pokazują, że działanie Neuro Stymulatora Mózgu światłem SLI MNEMOSLINE® nie niesie za sobą żadnych efektów ubocznych. Stymulowanie światłem SLI na linii oko-mózg wpływa na naturalny wzrost poziomu białka BDNF i melatoniny (F. Ferro Milone, T. Mineli, R. Cian, 2016 NEUROSCIENCE&MEDICINE). Dzięki białku BDNF uczymy się szybciej, mamy lepszą pamięć oraz starzejmy się wolniej. Wiele badań pokazuje, że osoby cierpiące na choroby neurodegeneracyjne, wyczerpane stresem, depresją, uzależnieniami oraz osoby, które popełniły samobójstwo, mają bardzo niski poziom białka BDNF. Dlatego MNEMOSLINE® synchronizuje i dokarmia mózg energią światła oraz stymuluje wzrost białka BDNF, które tworzy nowe neurony, połączenia synaptyczne oraz ścieżki neuronalne. Z kolei dzięki wzrostowi poziomu melatoniny poprawia się nam samopoczucie, reguluje cykl dobowy co wpływa na dobrostan całego organizmu.

Pierwsze działanie lecznicze osiągamy już po 2-3 miesiącach codziennej kuracji, po minimum 10 minutach. Już w tak krótkim czasie używania można uzyskać zauważalne zmiany w postaci zrelaksowania i dobrego snu. Przywrócone zostaje optymalne samopoczucie i naturalnie dobry humor. Utrzymanie kuracji powyżej 3 miesięcy, minimum 20 minut dziennie powoduje synchronizację masy neuronowej, która prowadzi do poprawy pamięci i innych funkcji poznawczych. Wzrasta poziom naszej percepcji, uwagi, poprawia się logiczne myślenie, posługiwanie się językiem i rozumienie go. Dzięki temu możemy cieszyć się większą zdolnością do wykorzystania wiedzy i umiejętności. Kuracja impulsami światła ledowego korzystnie wpływa na naukę języków obcych i zdobywanie wiedzy, adaptacji do zmian po traumatycznych przeżyciach (śmierć bliskich, wypadki, rozwody), terapiach uzależnień. Ta długość kuracji jest wsparciem w leczeniu depresji i amnezji, jako czynnik ochronny może również przeciwdziałać samobójstwom. Badania zespołu Profesora Francesco Ferro Milone wskazują, że stosowanie długookresowe kuracji światłem SLI na stałe poprawia funkcje mózgu i funkcje poznawcze. Zatrzymane zostaje uwstecznienie funkcji pamięciowych a po okresie 12 miesięcy pokazują stopniową ich poprawę. Urządzenie medyczne może efektywnie wpływać na zapobieganie utraty pamięci i jej poprawę. W celu osiągnięcia leczniczego efektu zabiegi należy stosować najlepiej 2-3 razy dziennie, regularnie i długoterminowo. Już pierwsze 10 minut przynosi poprawę nastroju! Z MNEMOSLINE® wchodzisz w świadomy stan równowagi.

 


[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="0"]

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Pin It on Pinterest