Dziecko

Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

9 GRUDNIA, 2020


Rodzicielstwo – przy całej swojej cudowności – skrywa wiele tajemnic. Jedną z rzeczy, która jest szczególnie potrzebna młodym rodzicom to wartościowe źródła rzetelnej wiedzy. Wszystko po to, by ułatwić sobie codzienne życie i dokonywać najlepszych wyborów dla swojego dziecka. Strona epozytywnaopinia.pl to wiarygodne źródło wiedzy, stworzone z inspiracji rodziców i dla nich, którego zadaniem jest ułatwić piękną, ale wymagającą rodzicielską drogę.

Wybieraj bezpieczne produkty dla siebie i dziecka!

Zdrowie, bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój dziecka to wartości bezcenne dla każdego rodzica. Jednak wybór właściwego, spełniającego te oczekiwania produktu, w gąszczu reklam i pełnych półek sklepowych stanowi dziś nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców spodziewających się pierwszego dziecka. Wsparciem dla nich i dla wszystkich rodziców, którzy chcą czuć się bezpiecznie w swoich rodzicielskich wyborach jest pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Kupując oznaczone nią produkty, masz pewność, że dokonujesz świadomego i mądrego wyboru.

Zaufaj doświadczeniu

Instytut jest najstarszą jednostką w Polsce opiniującą produkty dla niemowląt, dzieci i kobiet w ciąży. Doświadczenia w tym zakresie sięgają lat powojennych, kiedy rozpoczęto współpracę z przemysłem opracowując receptury produktów ułatwiające walkę z problemem niedożywienia najmłodszych. Dzisiaj zmieniły się okoliczności i przepisy. Jednak Instytut kontynuuje tradycje opiniowania wykorzystując zdobytą na tym polu wiedzę i doświadczenie oraz wypracowane przez lata kryteria oceny.

Jak opiniujemy?

Instytut wydaje opinie o produktach spożywczych, kosmetykach, środkach do prania i artykułach użytkowych np. pieluszkach, wózkach lub ubrankach. Po kwalifikacji wstępnej, do kolejnych trzech etapów opiniowania przechodzą tylko wybrane produkty. W pierwszej kolejności eksperci sprawdzają dostarczoną przez producenta dokumentację w tym wyniki badań, skład produktów i pochodzenie surowców. Potwierdzają prawdziwość certyfikatów i analizują proces produkcji, łańcuch dostaw oraz wszystko co wpływa na ostateczną jakość i bezpieczeństwo produktu. Podczas opiniowania żywności zawsze odbywa się wizytacja zakładu produkcyjnego. Następnie produkt podlega eksperckiej ocenie sensorycznej, podczas której uwaga specjalistów skupia się na jego cechach użytkowych. Brane są pod uwagę m.in. wykonanie, wytrzymałość, walory użytkowe, smakowe itp.

Pozytywny wynik dwóch opisanych wyżej etapów pozwala na wykonanie badań aplikacyjnych i użytkowych. Odbywają się one z udziałem pielęgniarek, położnych i lekarzy specjalistów oraz wybranych rodziców i ich dzieci. Celem jest w tym przypadku potwierdzenie deklarowanych przez producenta właściwości produktu. Wyniki wszystkich prac prezentowane są w postaci raportu opinii dokładnie opisującego zakres i metodykę przeprowadzonego badania. Pozytywna opinia jest wydawana na okres 3 lat. W tym czasie produkt podlega stałej obserwacji. Analizujemy i wyjaśniamy też wszelkie uwagi ze strony rodziców.

Pozytywna opinia – co to znaczy?

Wyjątkowość opinii wydawanych przez Instytut wynika z tego, że nie ograniczają się one tylko do oceny walorów użytkowych produktów. Zespoły ekspertów drobiazgowo analizują szczegóły techniczne dotyczące jakości materiałów, składników czy konstrukcji oceniając także bezpieczeństwo zdrowotne produktu. Co więcej sprawdzają też czy produkt jest odpowiedni do wieku dziecka, a tym samym czy wspomaga jego harmonijny rozwój. Warto przy tym zauważyć, że wszyscy eksperci to specjaliści medycyny wieku rozwojowego, lekarze pediatrzy, neonatolodzy, alergolodzy, ortopedzi, rehabilitanci i wielu innych, z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wydana przez nich opinia to nie jedynie prywatna, subiektywna ocena. To stanowisko instytucji, u podstaw którego leży wiedza oraz obowiązujące przepisy prawa, wytyczne konsultantów i potwierdzone wyniki badań naukowych.

Instytut Matki i Dziecka od lat wspiera rodziców w ich codziennych wyborach. Na potrzeby rodziców działa również strona epozytywnaopinia.pl gdzie z łatwością można znaleźć wszystkie pozytywnie zaopiniowane przez Instytut produkty.

Epozytywnaopinia.pl – codzienne wsparcie w podejmowaniu świadomych decyzji

Strona epozytywnaopinia.pl to wiarygodne źródło wiedzy, stworzone z inspiracji rodziców i dla nich, którego zadaniem jest ułatwić piękną, ale wymagającą rodzicielską drogę. Epozytywnaopinia.pl to miejsce, w którym eksperci Instytutu – lekarze, specjaliści i naukowcy dzielą się z rodzicami doświadczeniem zdobytym w trakcie wielu lat opiniowania i zwracają uwagę na kryteria stosowane w procesie opiniowania. Dzięki temu rodzice mogą dokonywać świadomych i mądrych wyborów, a tym samym wspierać swoje dzieci w harmonijnym rozwoju.

Zajrzyj na www.epozytywnaopinia.pl i znajdź wsparcie w podejmowaniu mądrych, rodzicielskich decyzji.

 


[pvc_stats postid="" increase="1" show_views_today="0"]

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Pin It on Pinterest