Neurologia archiwum

#PACJENT

Zrozumienie przez chorego sensu działań diagnostycznych i leczniczych sprzyja ich akceptacji oraz zasadniczo poprawia efektywność leczenia

#Lekarz

Umiejętność komunikowania się w sposób zrozumiały dla pacjenta daje możliwość nawiązania kontaktu budzącego zaufanie

#relacja

Wzajemny szacunek, zaufanie oraz zaangażowanie jest ważnym elementem współpracy, która jest podstawą realizacji planu terapeutycznego
Życie po udarze

Życie po udarze

Życie po udarze

Skuteczne zapobieganie ponownym udarom jest możliwe, jeśli pacjent przestrzega zaleceń lekarskich dotyczących farmakoterapii oraz stylu życia. Niestety pacjenci wciąż zbyt często nie stosują się do zaleceń lekarskich, przez co zwiększają ryzyko wystąpienia kolejnego udaru.

czytaj dalej


3 MARCA 2023

Udar mózgu – czas się liczy

Udar mózgu – czas się liczy

Udar mózgu – czas się liczy

Często nie zdajemy sobie sprawy, że powszechnie występujące choroby układu krążenia bezpośrednio wiążą się z ryzykiem udaru mózgu. Tymczasem nadciśnienie tętnicze to najważniejszy czynnik ryzyka udaru, a migotanie przedsionków, czyli najczęstsza arytmia serca, prowadzi do udarów o szczególnie ciężkim przebiegu.

czytaj dalej


19 LISTOPADA 2022


Dr n. med. Alicja Karney

Krztusiec to choroba zakaźna bardziej zaraźliwa niż Covid-19. W dodatku pierwsze objawy przypominają zwykłe przeziębienie, co utrudnia właściwą diagnozę. Przebieg krztuśca i jego obraz kliniczny zależą od wieku chorego. U dorosłych przebiega dość łagodnie, ale mogą oni zarażać niemowlęta, dla których choroba stanowi zagrożenie życia. Co powinniśmy wiedzieć o krztuścu u dzieci i jak zapobiegać tej chorobie?

                     Nasze historie                     

               Świadomy pacjent               

                     Czytaj także                     

                     Wydarzenia                     

ZAPOZNAJ SIĘ

Pin It on Pinterest